Letošní jubilejní 10. ročník Historických lyžníků je za námi!

15. 3. 2018

Letošní ročník se uskutečnil v sobotu 3. 3. 2018, již tradičně v areálu Technických služeb v Abertamech. Díky dostatku sněhu jsme připravili 1,2 km dlouhý okruh. Letošní ročník měl několik významných novinek. Tou hlavní bylo spojení akce s ,,Dámskou jízdou, které se konala 4. 3. na Božím Daru. Významnou změnou bylo také omezení použití historických lyží a to do roku výroby 1945. Jako doplňkovou soutěž pořadatelé zařadili Degustaci občerstvení jednotlivých družstev. Na start závodu 10ti členných družstev se letos postavilo rekordní 22 štafet. Loňské vítězství obhajovalo družstvo Pernink a tradičně se také závodu zúčastnily dvě družstva z Německa , a to štafety měst Oberwiesenthal a Schwarzenberg. Po úžasných soubojích historických lyžníků se nakonec z vítězství radoval opět družstvo Perninku. Druhé místo obsadil tým Krušnohorský luft z Horní Blatné a na třetím místě se umístila štafeta Pivovaru Rýžovna. Všechny družstva si odnesli upomínkové diplomy a věcné ceny od partnerů akce. První tři družstva v pořadí si také odvezla tradiční dřevěné lyže, které pro závod vyrobil místní řezbář pan Antonín Dorazin. Velké poděkování patří Evě Hejtmánkové a LK Abertamy, za perfektní organizaci celého závodu.

Speciální cenu o nejkrásnější lyžnici pro sebe získali sestry Dáša a Marcela Jelenovi z Limnického království Nejdek.

Nejhezčím lyžníkem byl pak vyhlášen Michal Soukup z Hřebečné l. horalové.

Tradiční soutěž v rychlosti vypití půllitru piva, které se zúčastnil vždy jeden zástupce každé družstva, nejrychleji zvládl člen štafety Telemark Boží Dar.

Vloženou degustační soutěž občerstvení pro sebe premiérově získalo družstvo Pernink.

Velké poděkování patří také místostarostce Abertam Janě Rojovské za uspořádání tradiční Tomboly - losování startovních čísel všech účastníků závodu, do které ceny věnovali podnikatelé z Abertam.

Na závěr akce k tanci i poslechu zahrála již tradičně kapela U mě dobrý, s frontmenem kapely Karlem Holoubkem, která tak umocnila skvělou atmosféru letošní vydařené akce.

Fotogalerii z celé akce naleznete na webových stránkách: www.abertamy.eu a www.facebook.com/mproduction.cz .

Ještě jednou bychom chtěli poděkovat všem účastníkům, pořadatelům i partnerů akce a zároveň také všechny pozvat na další ročník, který se uskuteční 2. 3. 2019 !

Děkujeme a SKOL !

Zdeněk Lakatoš, starosta města Abertamy a Martin Müller, pořadatel akce Müller Production s.r.o.