2. závod Hello bank! STRABAG MTB cup 2019

25. 4. 2019

Zbrusu nová trať a také místo konání v Městě Touškově přivítá 26.-27.4. již 2. závod Hello bank! STRABAG MTB cup 2019. Na start závodů je přihlášeno opět více než 840 závodníků po oba závodní víkendové dny.
Nová trať a nový pořadatel připravili opravdu kvalitní a technicky velmi náročnou trať, která prověří všechny účastníky nejprestižnějšího seriálu závodů horských kol v ČR. Účast na závodě přislíbili všichni závodníci naši domácí špičky v čele s Jaroslavem Kulhavým, Ondřejem Cinkem a Janem Škarnitzlem (Mitas Mercedes Benz Praha Trek). V kategorii juniorů nebude opět chybět loňský Mistr Evropy U17 Jan Zatloukal (NUTREND Specialized Racing).
Nejobsazenější kategorií budou opět sobotní žákovské kategorie, kde si závodníci budou moci vyzkoušet opět již zaběhnuté dovednostní soutěže a po obědě i náročnou trať cross-country. Na trati je poměrně náročná technická část, ze které mají závodníci obavy, ale většina závodníků, kteří jeli zahajovací závod na trati v minulém víkendu byla s tratí a zázemím spokojena. Nejvíce nadšeni byli diváci, kterých se u technických úseků sešlo více než 1000.
Pro diváky a účastníky závodů je připraven bohatý doprovodný program a občerstvení.
Věříme, že se nevyplní špatná předpověď počasí a přeci jen se na závodníky a diváky usměje i slunce.