11. ročník štafet historických lyžníků je za námi, děkujeme za účast a podporu!

4. 3. 2019

Díky spolupráci a podpoře města Abertamy, obce Pernink a Svazku obcí Bystřice se nám podařilo i přes né zcela ideální počasí, připravit na tradičně první březnovou sobotu oslavu historického lyžování. Dobrá nálada a nadšení byly cítit doslova na každém kroku, a tak se nám i díky pomoci všech dobrovolníků z Abertam a okolí podařilo uspořádat „Lyžníky“ v celém rozsahu.  

V areálu Technických služeb Abertam jsme letos připravili nový, 1,2 km dlouhý okruh. Celý program zahájil dětský štafetový závod dvojic, kterého zúčastnilo celkem 7 dvojic. Premiérové vítězství pro sebe vybojovala dvojice z TJ Radon Vysoká Pec Karin Měchurová a Ondřej Soukup.  

Významnou změnou hlavního závodu štafet bylo předávací území, které bylo divácky přehlednější.  Na start se letos postavilo rekordních 23 štafet!  Tradičně se závodu zúčastnily také dvě družstva z Německa, a to štafety měst Oberwiesenthal a Schwarzenberg. Po suverénním výkonu své loňské vítězství obhájila štafeta z Perninku. Druhé místo obsadila štafeta Merklín a na třetím místě se umístila štafeta Telemark Team Boží Dar. Vyhlášení, hodnotné ceny i účastnické diplomy si však odneslo všech 23 štafet. Ceny předávala starostka obce Pernink paní Jitka Tůmová a místo starosta Abertam pan Rudolf Löffler.  Speciálním hostem letošních Lyžníků byl akrobatický letec Petr Kopfstein, který předal ceny nejhezčí lyžnici Marcele Polcarové a lyžníkovi Janu Fulkovi. Soutěž o nejlepší Gurmán štafetu vyhrála štafeta Výběr Vysoká Pec. Tradiční soutěž v rychlosti vypití půllitru piva, které se zúčastnil vždy jeden zástupce každého družstva, nejrychleji zvládl člen štafety Vysoká Pec .

Velké poděkování patří Evě Hejtmánkové a LK Abertamy, za perfektní organizaci celého závodu, Petru Machovi za zpracování výsledků závodu a moderátorovi Radku Jirglovi.

Součástí programu byla také tombola, do které své ceny věnovaly všechny zúčastněné štafety.

Na závěr k tanci i poslechu zahrála již tradičně kapela U mě dobrý, která tak umocnila skvělou atmosféru letošní vydařené akce.

Fotogalerii z celé akce naleznete na webových stránkách:  www.facebook.com/mproduction.cz