11. ročník Mattoni Karlovarského Karnevalu se vydařil!

4. 6. 2018

Již po jedenácté se o prvním červnovém víkendu v Karlových Varech uskutečnil Mattoni Karlovarský Karneval. Karneval jako tradiční součást karlovarského kulturního léta letos přilákal rekordní počet diváků i účinkujících. Mottem karnevalu byla oslava výročí 100 let od založení Československa – Československý karneval barev.

Program zahájila tradiční Dronte Romantická noční plavba. V pátek 1. června se do říčky Teplé na startu plavby u hotelu Green Paradise v Březové postavilo rekordních 180 plavidel a cca 750 účastníků!  K tanci i poslechu zahrála vynikající kapela Mladé struny a k dobré náladě přispělo i bohaté občerstvení, které v místě startu zajistil hotel Green Paradise.  

Hlavní program Karnevalu zahájil v sobotu 2. června ve 14 hodin Dětský Karnevalový den před hotelem Thermal, jehož součástí bylo vystoupení Divadla z bedny, soutěže s rádiem Dragon, face paiting, půjčovna koloběžek a další atrakce.  

Hlavní karnevalový průvod městem zahájil na třídě T. G. Masaryka náměstek primátora pan Mgr. Jiří Klsák, který v převleku Jana Wericha symbolicky předal klíč od města Karlovy Vary karnevalovému průvodu.  Spolu s moderátorem Justinem Svobodou letošní Karneval zahájil také herec a moderátor pan Jakub Kohák. Tradiční trasa vedla centrem města ke Grandhotelu Pupp, aby se po roce opět vrátila zpět na prostranství u hotelu Thermal. Průvodu, kterému přihlíželo okolo šesti tisíc diváků, se aktivně zúčastnilo šest set masek. Na hlavním podiu následně proběhlo vyhlášení těch nejúspěšnějších.

Třetí ročník soutěže středních škol a hlavní cenu – pronájem sálu v GH Pupp pro svůj maturitní ples získalo Gymnázium Ostrov. Generální partner Karnevalu, společnost Karlovarské minerální vody a.s., věnovala hlavní cenu – pitný režim zdarma pro nejzajímavější masky, vypsanou pro mateřské a základní školy Karlovarska. Vítězství si odnesla základní škola Komenského.  Nejhezčí dětskou maskou byla v kategorii Králíček Karnevalu maska Vzducholoď, a královničkami se potom stala trojice Swingových tanečnic. V hlavní kategorii zvítězila skupina Nebe Peklo Ráj a králem Karnevalu se stala symbolicky postava Juraje Jánošíka.  

Pak již následoval vrchol letošního 11. ročníku Mattoni Karlovarského karnevalu, vystoupení slovenské hudební kapely No Name. K příjemné atmosféře karnevalového večera nejprve zahrála kapela U mě dobrý, aby potom na hlavní podium nastoupili bratři Timkové se svojí  kapelou. Zazněly současné největší hity No Name. Absolutním vrcholem večera i celého koncertu byla taneční vložka klávesáka Zolyho, který spolu s charismatickým frontmanem kapely Igorem Timkem předvedli neskutečné taneční kreace.    

Závěr programu obstaral velkolepý karnevalový ohňostroj, který shlédlo odhadem přes 3000 diváků.

Děkujeme všem za účast, podporu a spolupráci a budeme se těšit na další, 12. ročník Mattoni Karlovarského Karnevalu, který se uskuteční v sobotu 1. června 2019.

Martin Müller

pořadatel

Müller Production s.r.o.