10. ročník Mattoni Karlovarského Karnevalu předčil všechna očekávání!

12. 6. 2017

Jubilejní 10. ročník Mattoni Karlovarského Karnevalu je za námi a nutno říci, že předčil všechna očekávání!

Hlavním tématem a mottem největšího českého karnevalu bylo létání. A létajících masek, převleků, atrakcí a vystoupení bylo k vidění opravdu hodně. Létající ryby, mladé včelky, exotické tanečnice, historické stroje a mnoho dalších účastníků karnevalového průvodu bylo k vidění v centru Karlových Varů. Letošní karnevalový průvod se optimismem a barevností snažil přiblížit slavným přehlídkám evropských karnevalů.  

Program odstartoval v pátek 2. června, již měsíc předem vyprodanou Dronte Noční romantickou plavbou na říčce Teplé. Přes 170 lodí a cca 600 účastníků splouvalo na 5 km dlouhé trase s čelovkami a převleky z Březové dále, unikátním prostředím centra Karlových Varů. Celou plavbu zahájil Festival netradičních plavidel. Před hotelem Thermal zahrála k tanci a poslechu keltská kapela Alison.

Novinkou letošního Karnevalu byl Hudební festival před Grandhotelem Ambassador Národní dům. Na třídě T. G. Masaryka postupně vystoupily kapely After Party Band, Bubeníci Ostrov či kapela Liwid. Vrcholem bylo potom vystoupení plzeňské kapely Lucie Revival.

Karnevalový průvod svou trasu městem zahájil v 17.00 hodin. Už hodinu před začátkem průvodu to celým lázeňským centrem hučelo jako v úle! Slavnostní předání pomyslného klíče od města předal Karnevalu zástupce města, náměstek primátora pro kulturu pan Mgr. Jiří Klsák na třídě T. G. Masaryka. Pak se již mnohasethlavý průvod masek vydal centrem města tradiční trasou ke Grandhotelu Pupp a zpět ke Grandhotelu Ambassador Národní dům.

Zde v rámci 2. ročníku Karnevalového bálu proběhlo slavnostní vyhlášení Krále Karnevalu. Překvapením večera byla účast osobností. Ceny tak ve svém legendárním kostkovaném dresu a přilbě předával největší skokan České republiky, žokej Josef Váňa. Jemu asistoval bývalý reprezentant ve skoku na lyžích, stříbrný medailista z ZOH 1992 v Albertville, František Jež.    

2. ročník soutěže středních škol o nejkreativnější masky a hlavní cenu – pronájem sálu v GH Pupp v hodnotě 100.000 Kč – pro sebe získalo Gymnázium Ostrov prezentující se v přestrojení za včely. Hlavní cenu pro mateřské a základní školy – pitný režim Mattoni zdarma na rok od generálního partnera Karnevalu, společnosti Karlovarské minerální vody a.s. pro sebe získala 1. MŠ Krymská a její Kuřátkový tým.   

Dětskou soutěž o nejhezčího Králíčka karnevalu získala maska létajícího Skautíka. Nejhezčí Královničkou karnevalu se stala postavička Poppy.

Královnou Karnevalu a cenu od společnosti Asklepion získala maska Včely z Frenštátu pod Radhoštěm.    

Pak již následovalo dekorování Krále Karnevalu. Hlavní cenu – zájezd od CK Firo-tour na Benátský Karneval a pronájem vozu od společnosti Algon plus pro sebe získala maska létajícího balónu.  

Na závěr 10. ročníku Mattoni Karlovarského Karnevalu vystoupila kubánská kapela Meczla Orquesta.

Děkujeme všem za účast, spolupráci a podporu a budeme se těšit na další, 11. ročník Mattoni Karlovarského Karnevalu, který se uskuteční v sobotu 2. června 2018.

fon���y�